פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
שולחנות

מה כבר לא נאמר על שולחנות ? אלו רהיטים הנחשבים כחלק מנוף כל משרד או בית.

אפרת
פורסם: 16/06/10 09:29

מאמר זה שייך לקטגוריית שולחנות

 

שולחנות -  לא מה שחשבתם

 

מה כבר לא נאמר על שולחנות ? אלו רהיטים הנחשבים כחלק מנוף כל משרד או בית. פונקציות רבות יש לשולחנות, וכמעט שאי אפשר לתאר כל חדר או חלל ללא שולחנות בתוכו. ומה בכל זאת אפשר לחדש בנושא השולחנות – קראו את הכתבה הבאה, וגלו בעצמכם.

 

שולחנות הם מעבר לרהיט בו נוכל להניח את חפצינו, לפטופ, כלים, ספרים, ועוד. שולחנות יכולים להשפיע על הדינמיקה הקבוצתית שלנו ושל חברנו, ביננו ובין שאר האנשים המשתמשים בשולחן מדי יום. קחו לדוגמא את תחום עיצוב הפנים.

 

אז איך שולחנות יכולים לעצב את הדינמיקה? ישנו מבחר עשיר של שולחנות בעיצובים שונים. אין אנו מתיימרים לומר שכל עיצוב מתאים לאינטראקציה חברתית מדויקת. אך ישנם כמה דגמים שונים של שולחנות שהפכו לדגמים סמליים הידועים לכל. לדוגמא, שולחנות עגולים הנם שולחנות שתוכלו למצוא לרוב בבתים. צורת השולחן, עגולה אך יכולה להיות גם אליפסית, מאפשרת מרחב לכל אנשי הבית. כל אחד מוצא את מקומו סביב השולחן ומשתלב סביבו. כל הסבים בשולחנות עגולים לא מרגישים מחוץ לתמונה, כמו בשולחנות מרובעים או מלבניים, עם פינות צדדיות. יש הסוברים כי עיגול הנו צורה שלמה, מחזורית, ונחשבת בתרבויות מסוימות כסמל לשלמות רוחנית וגופנית. גם ברמה החברתית, השולחנות מעניקים מראה שלם יותר לאלו היושבים סביבו, ומאפשרים ליושבים שיח ערני, בו כולם יכולים לראות את כולם, וליצור איתם אינטראקציה.

 

ומה עוד? אם כבר ציינו שולחנות מרובעים, חשבו על שולחנות בעלי ארבע פינות נוספים. שולחנות מלבניים צרים וארוכים נמצאים לרוב במשרדים ובחדרי ישיבות. אדם היושב סביב שולחן זה יכול לראות את שאר היושבים וליצור עמם שיחה. אך בניגוד לשולחנות עגולים, נוצר דיסטנס פיזי בין היושבים, שעלול להשליך גם על דיסטנס חברתי. המרחק הפיזי ביננו לבין היושבים מולנו או לידנו בשולחן יכול להשפיע גם על השיחה שניצור איתו, איך, ועד כמה היא תהיה עמוקה. בכל זאת, לא תמיד נוכל לשמוע כל מה שחברנו בקצה השולחן אומר, בגלל מרחק או רעש.

 

לסיכום, אם נרצה או לא נרצה, שולחנות יכולים להשפיע על האופן בו אנו מנהלים שיחות ויוצרים קשר עם חברים או אנשים חדשים. כדאי ואף רצוי לשקול איזו צורה תהיה לשולחן הביתי שלנו והשולחן המשרדי, על מנת ליצור את האווירה החברתית אותה אנו רוצים.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009