פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
ריהוט משרדי

אם תבקרו במשרדים גדולים ברחבי הארץ, תוכלו להבחין בתופעה מעניינת.

אפרת
פורסם: 16/06/10 09:50

מאמר זה שייך לקטגוריית ריהוט משרדי

 

מחיצות במסגרת הריהוט המשרדי

 

אם תבקרו במשרדים גדולים ברחבי הארץ, תוכלו להבחין בתופעה מעניינת. יותר ויותר בעלי משרדים בוחרים להניח מחיצות וסגירות שונות ברחבי החדרים במשרד, וליצור נישות עבודה קטנות לכל עובד. המחיצות נחשבים היום כחלק מן הריהוט המשרדי של המאה העשרים ואחת.

 

המחיצות במשרדים הפכו לפטנט של ממש הנולד מתוך מצוקת המקום במשרד, והרצון לנצל בצורה מאקסמלית את המרחב המשרדי. חדר המשרד הגדול מתחלק למספר ריבועים, עם שולחנות וכסאות, המשמשים את העובדים. המיקום של המחיצות, והאופן בו הן מונחות, משפיע רבות על האפשרויות שלנו בבחירת ריהוט משרדי , בכל מובן – הן ברמת הצבע, איכות החומר והעיצובץ

 

בעבר, ריהוט משרדי אינו כלל הרבה פריטים. במשרד ממוצע ניתן היה למצוא שולחנות, כסאות, כמה מדפים ומגרות. אל נשכח שמשרדים בתחילת המאה שעברה לא הכילו מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה נוספים התופסים מקום במרחב החדר. נוסף על כך, המשרדים של פעם שמשו מעט אנשים, לרוב מנהלים ומזכירות. המשרד יכול היה להכיל את כולם. ריהוט משרדי קלאסי אינו כלל בתוכו מחיצות ופתרונות לניצול שטח המשרד, זאת משום שלא היה בכך צורך.

 

היום, בחברות רבות עם מאות עובדים, המצב שונה. המשרדים הקטנים של ימינו אינם דומים כלל למשרדים של פעם. בכל משרד נכנסים עשרות עובדים, מחשבים ופקסים, מוצרי נייר, ועוד ועוד. לעובדים ולשאר חפציהם צריך מקום. המחיצות ברחבי המשרד מאפשרות לכל אלו להיכנס למשרדים בגדלים שונים, לתת לכל עובד את המרחב האישי שלו בו הוא יכול להניח את חפציו ולעסוק בענייניו. יש כאלו הסוברים שמחיצות יכולות ליצור אינטימיות, ולהעניק לעובד תחושה של פרטיות בתוך המשרד ההומה. מחיצות בתוך המשרד יכולים לחולל פלאים בתוך החדר, וליצור עיצוב מסוים של המשרד ושל הריהוט המשרדי הנמצא בתוכו.

 

לסיכום, מחיצות הפכו לחלק אינטגרלי מהמשרד של ימינו. המחיצות מביאים איתם פתרונות לחיי המשרד הלחוצים, ובמיוחד למשרדים עם עובדים רבים. המחיצות הולכות ותופסות תאוצה, ועם הזמן גם תוכלו למצוא מחיצות מעוצבות ודקורטיביות, שיכולות להשפיע רבות על מגמות עיצוב חלל המשרד וריהוט משרדי.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009