פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב חדרי ילדים

יותר ויותר הורים בישראל מודעים ליתרונות של עיצוב חדרי ילדים ותרומתו לילד שלהם. עיצוב חדרי ילדים הוא הקו המנחה אותנו כאשר אנו מכינים את

אפרת
פורסם: 30/12/10 08:54

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי ילדים

 עיצוב חדרי ילדים - האתגר הגדול

יותר ויותר הורים בישראל מודעים ליתרונות של עיצוב חדרי ילדים ותרומתו לילד שלהם. עיצוב חדרי ילדים הוא הקו המנחה אותנו כאשר אנו מכינים את הבית לקראת בואו של ילד חדש. עיצוב חדרי ילדים מקנה לילד, בין אם הוא תינוק בן יומו, או ילד בן שנה עד שנתיים (שעד עכשיו ישן איתנו ההורים במיטה), או ילד בן עשר שנים, מקום מיוחד משלו. 
 
עיצוב חדרי ילדים – דעות מנוגדות
הורים רבים בישראל חשים כי משימת עיצוב חדרי ילדים היא משימה שחייבת להיעשות על ידם בלבד. התרחיש שבדרך כלל קורה לאחר שההורים מעצבים באופן מלא את החדר, ללא כל התערבות של הילד, היא בדרך כלל חוסר שביעות רצון של הילד. כאשר מדובר בילד בגיל שיש לו רצונות משל עצמו, והוא נחוש להביע אותם, עיצוב חדרי ילדים יכול להפוך מקור למחלוקות ומריבות בין הילד להורים. הטעות הבסיסית שלנו כהורים היא הנטייה לחשוב שאנו מבינים יותר טוב מהילד שלנו מה הוא צריך בחדרו – וזוהי טעות. עיצוב חדרי ילדים נועד לשרת בראש ובראשונה את הילד שלנו, ולכן הוא זה שיודע טוב יותר מאיתנו מה צריך ומה לא צריך שיהיה בחדר שלו.
עיצוב חדרי ילדים – למצוא את עמק השווה
 
עיצוב חדרי ילדים מציג בפנינו שני אלטרנטיבות – עיצוב חדרי ילדים לפי רצונם המוחלט של ההורים, או עיצוב חדרי ילדים לפי רצונו המוחלט של הילד. כאשר כל אחד מן הצדדים מושך לצד אחר, אף פעם אי אפשר להגיע לעמק השווה. על כן, אנו בתור הורים, צריכים להעניק לילד מרחב לביטוי אישי משלו בתהליך העיצוב. כאשר הילד מתנגד נחרצות לבחירת עיצוב חדרי ילדים שלכם, מומלץ לערוך עמו שיחה, ולדבר איתו על רגשותיו ודעתו האישית. במהלך השיחה ספרו גם אתם מדוע על פי דעתכם עיצוב חדרי ילדים צריך להיות כך ולא אחרת. אנו ההורים חייבים לספק לילד שלנו דוגמא. אל לנו לנהוג ביד עיקשת עם הילד, וזהו לא המסר שאנו רוצים להעביר לו. 

עיצוב חדרי ילדים – אז מה הלאה?
עיצוב חדרי ילדים הוא אתגר לא קטן, אך אפשרי. אם הילד שלנו קטן מכדי להבין את המתרחש, תוכלו אתם ההורים לבחור לו עיצוב לפי ראות עינכם. אם הילד שלכם גדול יותר, מומלץ לשתף אותו בתהליך. אך זכרו – שביעות רצונו של הילד היא הקובעת בסופו של דבר. שיהיה בהצלחה!
  

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009