פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדרי ילדים

מכל החדרים בבית, חביבים עליי במיוחד חדרי ילדים. חדרי ילדים הם החדרים בהם כל הקסם מתרחש, ענקים ופיות קמים לחיים

טל
פורסם: 14/09/11 13:20

מאמר זה שייך לקטגוריית חדר ילדים

 

חדרי ילדים

מכל החדרים בבית, חביבים עליי במיוחד חדרי ילדים. חדרי ילדים הם החדרים בהם כל הקסם מתרחש, ענקים ופיות קמים לחיים והדמיון משתולל ונותן דרור ליצירתיות וליכולות אלתור ומשחק. חדרי ילדים הם מגרש המשחקים הפרטי של הילדים הרכים שמגבשים ומפתחים את עצמיותם ועצמאותם. חשוב לשמור מקום בתוך חדרי ילדים גם ללמידה ולהקניית מיומנויות של ריכוז והקשבה. בצד ארגזי משחקים כדי לשמור מדף או שניים לספרים ומשחקים מפתחי חשיבה כדי לא לפסוח גם על צרכים רציניים אלה. חדרי ילדים צריכים להתהדר ביצירות שעושים הילדים כדי לחזק את תחושת המסוגלות שלהם ואת הביטחון העצמי שלהם וכדי לעודד אותם להמשיך וליצור. על מנת לשמור על סביבת צמיחה מאפשרת זו רצוי לשמור על סדר וניקיון בסוף כל יום ולפני השינה. אימוץ הרגלים פעוטים כמו סידור המיטה בבוקר והחזרת משחקים למקומם בתום המשחק תבנה בילדים הרגלים בריאים לחיים ותלמד אותם על אחריות לצד חוסר בחובות.

 
כדי לציין כי אין ספק שגם מבוגרים מוצאים עניין רב בשהייה במסגרת חדרי ילדים מאחר ואלה מחזירים אותם אחורה בזמן למחוזות ילדותם והם מחפשים פרצה בזמן על מנת לקבל פריווילגיה לשוב ולשחק כמו אז בילדות. חדרי ילדים מציפים אותנו נוסטלגיה חמימה ונעימה שכל אחד מאיתנו ישמח לחוות שוב. לכן אין פלא שהורים רבים או דודים לאחיינים מפתחים קשר מיוחד עם קרובים מהגיל הרך שלהם וחווים בעצם תהליך המכונה ילדות שנייה. מחיבור זה נוצרים שיתופי פעולה פוריים בהם המבוגר חוזר ולומד מה משמעות להיות ילד והילד לומד ושואב ידע מהמבוגר המנוסה.
 
עיצוב חדרי ילדים צריך לאפשר סביבה נוחה לגדול ולצמוח ויש להתייחס למספר היבטים טכניים כמו תקינות החומרים ובייחוד ציפויי העץ, אם קיימים ברהיטים, עיצוב רהיטים ופריטים בטיחותיים וחיזוי של סכנות אפשריות כמו תליה לא נכונה או סמוכה למיטת הילד וכדומה. כאשר חדרי ילדים מעוצבים כהלכה ולאחר מחשבה תהיו בטוחים וסמוכים כי עשיתם הכל עבור הילד שלכם ועליכם רק להיות בבקרה שגרתית על כל שינוי בחדר או בצורך של ילדכם הפעוט והצעיר.
 
  

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009