פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
סלונים

סלונים בסגנון עתיק עושים "קאמבק" רשמי לעתים כה תכופות שנראה כאילו הסגנון הזה מעולם לא יצא

טל
פורסם: 18/09/11 07:56

מאמר זה שייך לקטגוריית סלונים

 

סלונים בסגנון עתיק

 
סלונים בסגנון עתיק עושים "קאמבק" רשמי לעתים כה תכופות שנראה כאילו הסגנון הזה מעולם לא יצא ולעולם לא יצא מכלל שימוש. אם בעבר סלונים בסגנון עתיק נראו בעיקר בבתים של בורגנים, שלא לומר עשירים אולם כיום סלונים בסגנון עתיק מפארים בתים ודירות של זוגות צעירים ומשפחות ממוצעות בדיוק באותה מידה. ההסבר העיקרי הוא שיטות ייצור חדשניות וכמובן אמצעי תשלום נוחים המאפשרים לא רק לעשירים ולעמידים להרשות לעצמם סלונים מפוארים. כיום יש מודעות גוברת והולכת לסגנון חיים ולסגנון עיצוב ואנשים, כמעט מכל מעמד, מרשים לעצמם להשקיע בעיצוב הבית.
 
 
כאשר בוחרים סלונים בסגנון עתיק לבית יש כמה גורמים שחשוב לקחת בחשבון והעיקריים שביניהם הם: גודל הבית ותחזוקה נכונה. הנושא הראשון, גודל הבית הוא החשוב ביותר שכן סלונים בסגנון עתיק הינם סלונים דומיננטיים לרוב. מדובר על סגנון ריהוט שעוצב במאות הקודמות עבור ה"אצולה" או "האריסטוקרטיה" וכמובן שלרשות ציבור זה עמדו חללים עצומים בבתים ואחוזות פאר רחבות ידיים. כמו כן, הריהוט נועד לשרט אנשים שחיו באירופה הקרה ועל כן הריהוט הינו דומיננטי וחם. בריהוט שמיועד עבור סלונים בסגנון עתיק יש שימוש רב בעץ מלא ולרוב קהה עם ריפוד מבדים עבים ואלמנטים רבים כגון הדומי רגליים, ידיות ומשענות ראש ועוד. זהו ריהוט שתופס מקום פיזי ביחס לריהוט המודרני שמיועד לדירות סטנדרטיות במרחב העירוני. אולם פרט לשטח הגדול יחסית הפיזי שתופס ריהוט זה, סלונים בסגנון עתיק יוצרים "אשליה" של גדולים, רחבים וכבדים ועל כן הם יוצרים אשליה של חדר קטן יותר. לכן, סלונים עתיקים נראים לעתים דחוסים ואף צפופים בדירות סטנדרטיות ובדירות קטנות ולעתים יש תחושה של "קלסטרופוביה".
 
 
הנושא השני שיש לתת עליו את הדעת כאשר בוחנים אפשרית של סלונים עתיקים לבית הוא נושא התחזוקה. גם כאן קיים הבדל בין תחזוקה של ריהוט מודרני ותעשייתי מולריהוט בסגנון עתיק. סלונים עתיקים דורשים השקעה מרובה יותר בשל השימוש הרב כאמור בטקסטיל וכן יש צורך לשמר את העץ (טיפול מונע באמצעות חומרים דוחי תולעים ומריחת חומרי לקלהגנה על העץ לשמירה על ברק וניקיון).
 
  

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009