חדרי אמבטיה – חדרים מרכזיים בבית

חדרי אמבטיה הפכו בשנים האחרונות לחדרים חשובים בבית הישראלי ומושקעים בהם לא מעט משאבים בכל הנוגע לעיצוב. בבית המודרני חדר האמבטיה …

חדרי אמבטיה הפכו בשנים האחרונות לחדרים חשובים בבית הישראלי ומושקעים בהם לא מעט משאבים בכל הנוגע לעיצוב. בבית המודרני חדר האמבטיה הוא מושקע, מוקפד ומעוצב. ברוב המקרים מיועד חדר האמבטיה לשרת את כל בני המשפחה ולכן יש לעצבו כך שיתאים לכולם. יש גם חדרי אמבטיה המיועדים להורים בלבד ואז ניתן לעצב אותם באופן שונה. אם בעבר (עד שנות השמונים של המאה הקודמת) חדר האמבטיה היה חדר קטן, צפוף וללא ייחוד, עם השנים הפך חדר האמבטיה לחדר בו אפשר להתפרע מבחינה עיצובית ולממש את כל הפנטזיות האפשריות. בחדר האמבטיה אפשר לשים שלל פריטים מיוחדים, כלים אומנותיים, חיפויי רצפה מקוריים, ריהוט מודרני ועוד.

אם זאת, אסור לשכוח כי חדר האמבטיה משמש לכמה מטרות ספציפיות וצריך לוודא שהעיצוב המוקפד לא פוגע בנוחות ובשימושיות של החדר. אין המדובר בעוד חדר שינה בבית אלא בחדר ייחודי בעל שימושים ייחודיים, וכך יש להתייחס אליו.

באחרונה הפך העץ על סוגיו השונים לחומר גלם פופולארי ביותר לעיצוב חדרי אמבטיה. ניתן למצוא כיום חדרי אמבטיה רבים העמידים במים מעץ הטיק, או עץ אגוז. העץ מקנה לאמבטיה מראה חם, ביתי וכפרי. את הארונות עבור חדר האמבטיה ניתן לבנות ממגוון של חומרים –
שיש, עץ, זכוכית, נירוסטה, פלסטיק, מתכת ועוד. כל ארון על פי שימושו וההתאמה שלו לחדר האמבטיה ולהשקפה העיצובית שעומדת מאחוריו.

האמבטיה עצמה, גם היא עברה שינויים בשנים האחרונות. אם בעבר רוב האמבטיות היו מלבניות ובדרך כלל בגודל אחיד, האמבטיות של היום מיוצרות במגוון של צורות – עגולות, משושות, משולשות, אובליות ,ריבועיות וכו". האמבטיות של ימינו יכולות להגיע גם לגדלים של שני מטרים ויותר. בעבר, האמבטיה הנפוצה ביותר היתה אמבטיה העשויה מיציקת פח שצופתה בצבע. כיום המגוון הוא גדול יותר והחומרים הם מתוחכמים יותר. פיברגלס, פלסטיק, ציפויי קרמיקה, בטון, אבן טבעית, ציפויי פסיפס – כל אלה הם סוגי חומרים שונים מהם עשויות אמבטיות במאה העשרים ואחת.

גם המקלחונים הפכו פופולאריים מאוד במיוחד בגלל העובדה שהם נוחים, שימושיים ותופסים שטח קטן מאוד. מקלחונים מיוצרים בדרך כלל בצורה משולשת או מרובעת עם דופן עגולה או ישרה.

ואם כבר מדברים על חדרי אמבטיה, אסור לשכוח את כל תחום כיורי הרחצה. כיורי הרחצה בחדרי אמבטיה הם (בניגוד לכיורים במטבח) גדולים יותר ויכולים לבוא בשלל צורות – מלבן, ריבוע, עיגול, אליפסה, ובעצם כמעט כל צורה אפשרית. כיורים מיוצרים ממגוון גדול של חומרים, בין היתר – קרמיקה, חרסינה, אבנים שונות, נירוסטה, חומרים מתועשים, זכוכית ועוד. כמובן שגם בכל הקשור לצבעים ניתן לגוון בחדר האמבטיה – אדום, כתום, שחור, צהוב, ירוק ולבן – הכל הולך היום בכיורי הרחצה המודרניים.

כמובן שגם השירותים (והאסלה) הם פריטים חשובים בכל חדר אמבטיה. בחלק מהמקרים השירותים הם נפרדים ונמצאים בחדר קטן אך ברוב חדרי האמבטיה יש שירותים בחלל החדר. רוב האסלות הן מפלסטיק וקיימים אין ספור דגמים של אסלות בצבעים שונים – פלסטיק לבן, צבעוני, עם איורים או שאר אלמנטים ססגוניים.

כאשר קונים חדר אמבטיה חדש או פריט מתוך חדר האמבטיה (אסלה, מקלחון, שטיח, כיור רחצה וכו"), יש להקפיד על עריכת סקר שוק מקיף. התחרות בתחום חדרי האמבטיה היא גבוהה מאוד, וסקר שוק טוב יכול לחסוך עלויות. כיום כבר ברור לכל כי חדרי אמבטיה עברו קפיצת מדרגה בשנים האחרונות. החשיבות שלהם גדלה מאוד והם נחשבים לאחד החדרים השימושיים ויחד עם זאת המעוצבים ביותר בבית.

מקלחון-דלת-1-שחור
13
22