חדרי שינה- כל הטיפים לעיצוב נכון

עוד בטרם נגשתם לתכנן ולעצב את חדר השינה של חלומותיכם

עוד בטרם נגשתם לתכנן ולעצב את חדר השינה של חלומותיכם, מומלץ כי תבררו עם עצמכם מהן שאר הפעילויות שלכם חוץ משינה בחדר השינה- האם אתם נוהגים לקרוא, לכתוב, לצפות בטלוויזיה, להאזין למוסיקה וכד….
רשמו במדויק באילו רהיטים וחפצים אנחנו רוצים לאכלס את חדר השינה שלכם. רק לאחר עבודת התשתית הזו גשו לבחירת המיטה והאביזרים המשלימים.

צעד ראשון: תכננו את חדר השינה קודם כל מבחינה פונקציונאלית-פרקטית.

מקום ארון הבגדים – הארון בחדר השינה מטבעו מגושם ויש לקבוע אותו בקירות הניצבים לדלת, מימין או משמאל – בכדי ליצור שתחושה של חדר גדול. אם ממקמים את הארון אל מול הדלת, נוצרת הרגשה מיידית של מחנק וסתימת החלל. תאורה בחלל הארון תקל עליכם את השימוש .

אוורור הבגדים: כולנו מכירים את המנהג של זריקת הבגדים שלבשנו על כסא בחדר. קיים פתרון אסתטי יותר. הקצו מקום בארון הקיר בארון הקיר (בדיוק במקום שאליו הכנף נטרקת) מעין אגף מיוחד שהוא דלת מחוררת אשר מאחוריה אפשר לתלות בניחותא את הבגדים לאוורור.

מיקום המיטה בחדר– מומלץ שלא להציב את המיטה מול דלת הכניסה, מיקום כזה תורם לתחושת חשיפה ואי נוחות. מיקום המיטה צריך לגרום להרגשת ביטחון .

חלונות בחדר השינה– מומלץ לתכנן את עיצוב החדר כך שהחלונות יהיו משני צדי המיטה, על ידי כך, תתאפשר תחלופת אוויר טובה ותחושת הפרטיות תשמר.

חלון מעל לראש המיטה יכול לגרום לכניסה של רוח בחורף, ואף חשיפה גדולה יותר לרעש שמגיע מבחוץ. ואף קשה יותר להגיע ולנקות אותו.

אם אתם נמנים על אלו שאוהבים לקרוא במיטה, מומלץ שתתכננו ארונית ארוכה לידה, שתכיל את כל

חומר הקריאה + סל לעיתונים או מגירת ענק נשלפת שמרוקנים אותה פעם בכמה ימים, ולא העיתונים

ייערמו ויגרמו לריח רע ולתחושת מחנק.

מנורת קריאה כדאי לקבוע במקום שלא יפריע לבן הזוג לישון. מנורה בעלת זרוע ארוכה תאפשר

תנועתיות רבה יותר.

טלוויזיה בחדר השינה: ניתן למקם את הטלוויזיה על שידת מגירות מול המיטה, על מתקן נשלף ומסתובב או לבנות לה נישה מיוחדת ולהשקיעה בתוך גומחה.

תאורה לחדר השינה – תאורה זו צריכה להיות פונקציונאלית אך גם חלק מהקו העיצובי, ולכן גוף תאורה מרכזי ומרגיע שאפשר להפעילו על ידי עמעם יהיה נכון , וכמו כן דאגו שבצדי המיטה לא יחסרו נקודות חשמל ושקעים לחשמל ולטלפון .

צבע בחדר השינה – מומלצים צבעים פסטליים שישרו נועם, ביתיות וחום . לא מומלץ למשתמש בצבע אדום שיכול אמנן להיות דרמטי ויפה אך הוא ידוע כמעורר וכגורם ללחץ ולעצבים. צבעים נוספים שכדאי שתמנעו מהם הם שחורים ואפורים, הידועים כמעוררי תחושות דיכאון ועייפות.

ציורי שמן מעל הראש הם לפעמים סיבה לכאב ראש, שכן ציורים אלה מדיפים אדים של שמן פשתן. אם רוצים ציורים מומלץ הדפסים, רישומים או צילומים.

צמחייה לחדר השינה: אין כמו צמחייה לקבלת מראה בייתי , חי ומאוורר. אך צמחים ידועים כגוזלי חמצן ולכן רצוי שלא יהיה בחדר יותר מצמח אחד בגודל קטן עד בינוני

HwP3bGnswEjl5deObfas9UrMa8IX8jFx9KEDjeev
HShM1wg2ERIF5Mu5HnzOTNwjP6Sm4jCg0GmvXAff
P9dvGZIlXLlHBE5Ta4KuvC0o2Fs1qT75pHF1GmXq